Фотополімерна пломба для реставрації зубів

Фотополімерна пломба – це сучасний спосіб лікування каріозних порожнин (відновлення твердих тканин коронки), що застосовується у стоматології. Цей метод відтворення втраченої частини зуба на сьогоднішній день є найпопулярнішим. Це і не дивно, адже пломбування фотополімерним матеріалом – один із найшвидших і найлегших способів відновлення коронки.

Матеріали, що використовуються в ході лікування зуба, світлозатверджувані (фотопломби) «застигають» тільки під дією ультрафіолетового випромінювання спеціальної лампи. Ця властивість дає можливість стоматологу витрачати стільки часу, скільки потрібно для заповнення каріозної порожнини та реставрації зуба.

Фотополімерна пломба

Фотопломба – це єдиний вид пломб, який застосовується у художній реставрації. Справа в тому, що, окрім тривалого періоду застигання, фотополімери представлені в найрізноманітніших кольорах. Це дає можливість лікареві-стоматологу підібрати найбільш підходящий тон матеріалу, який не виділятиметься на тлі натурального зуба.

За рівнем прозорості світлозатверджувані пломби діляться на:

  • пакові – використовуються для перекриття темних сегментів зуба;
  • напівпрозорі (прозорі) – застосовуються для відтворення втрачених частин дентину та емалі.

Показання до встановлення фотопломби:

  • лікування каріозних порожнин;
  • нарощування недостатньої невеликої ділянки зуба (емалі);
  • зміна форми коронки;
  • лікування розхитаності;
  • реконструкція адгезивного мосту

Протипоказання:

  • наявність запалення кореня зуба;
  • виражений бруксизм;
  • індивідуальна нестерпність;
  • алергія;
  • сильне руйнування коронки.

Фотополімерна пломба: ціна в Харкові

Вартість фотополімерної пломби у Харкові – від 350 грн.

При цьому ціна залежить від низки факторів:

  • складність лікування;
  • вартість використовуваних матеріалів;
  • кількість фотополімеру, необхідного для пломбування зуба;
  • рівень сервісу;
  • кваліфікації лікаря у цій галузі та ін.

 

Фотополімерна пломба

У стоматології LaRosh ви можете встановити за доступною ціною фотополімерну пломбу високої якості. Наша команда проведе лікування хворого або зруйнованого зуба в найкоротший термін. Ми гарантуємо високу якість використовуваних матеріалів. Наші лікарі – справжні професіонали своєї справи. Вони зроблять вашу посмішку чарівною!

Відгуки про лікування фотополімерами

Євген

Євген

29 років

Лікар сподобався, вміє спілкуватися з пацієнтом та знає тонкощі своєї роботи. Мені навіть здається , що в нього переважає більше творчість, ніж рутина у роботі . Однозначно задоволений лікуванням, якщо буде нагода вилікувати зуб - прийду ще.

 

Рентгенівський знімок (візіограф, цифровий рентген) 50 грн
Анестезія 200 грн
Відбілювання 2-х щелеп 1800 грн.
Професійне чищення зубів від 1000 грн
Лікування пульпіту (1 кореневий канал) від 2000 грн
Реставрація зуба від 950-1400 грн. Tetric N-Ceram “Ivoclar Vivadent” Швейцарія та Filtek Ultimate “3M” (США)
Лікування карієсу від 950-1400 грн. Tetric N-Ceram “Ivoclar Vivadent” Швейцарія та Filtek Ultimate “3M” (США)
Пломбування зуба від 1050 грн. Tetric N-Ceram “Ivoclar Vivadent” Швейцарія та Filtek Ultimate “3M” (США)
Художня реставрація зуба (композитний вінір) 3800-4800 грн Tetric N-Ceram «Ivoclar Vivadent» Швейцарія та Filtek Ultimate “3M” (США)

Переваги фотополімерних пломб:

  1. Застигають тільки при світлі спеціальної ультрафіолетової стоматологічної лампи. Ця властивість дозволяє стоматологу не поспішаючи проводити всі необхідні маніпуляції для відтворення зруйнованої частини натуральної коронки. В результаті цього виходить красивий, рівний, ідентичний втраченому зубу.
  2. Широка палітра кольорів. Завдяки різноманітності тонів фотополімерних пломб, стоматолог має можливість підібрати найбільш підходящий до кольору натурального зуба відтінок фотополімеру. Це робить пломбу непомітною для оточуючих.
  3. Має високий коефіцієнт міцності. Ризик руйнування, стирання фотополімерного матеріалу мінімальний.
  4. Можливість використання у реставрації. Фотополімерна пломба часто встановлюється на передній зуб. Популярність фотополімеру у художній реставрації обумовлюється його чудовими естетичними властивостями.
  5. Довгий експлуатаційний період. Термін служби фотопломби на основі полімеру в середньому сягає 6-7 років.
  6. Гарна адгезія. Фотополімер швидко та надійно прикріплюється до поверхні натуральної коронки. Шанс «втратити» таку пломбу мінімальний.

Процедура встановлення

Перед тим, як розпочати процедуру постановки фотопломби, лікар-стоматолог проводить огляд стану порожнини рота. При необхідності (наявності спеціальних показань) лікар може призначити додаткові діагностичні дослідження (рентген, комп’ютерну томографію тощо.).

Як і інші стоматологічні процедури, встановлення фотополімерної пломби проводиться у декілька етапів:

  1. На початку лікування стоматолог знімає пошкоджені (уражені карієсом) частини коронки. Цю процедуру проводять для того, щоб видалити розмічені (інфіковані) сегменти зуба, на які вже неможливо поставити пломбу. В окремих випадках утворюється досить велика порожнина і виникає ризик зачеплення пульпи. Якщо це сталося, то пучок з нервів та судин видаляють.
  2. Після видалення «поганих» тканин проводиться процедура очищення ротової порожнини від мікротирс, органічних субстанцій, слини. Промивання відбувається під тиском води. Після цього очищений зуб просушують потоком повітря.
  3. Потім поверхня зуба обробляється спеціальними речовинами, які покращують фіксацію фотополімеру. В окремих випадках можуть застосовуватися ізолюючі прокладки. Вони використовуються для відокремлення фотополімеру від іншої речовини, наприклад, лікувальної пасти. Найчастіше фотопломба встановлює без прокладки.
  4. Далі в порожнину коронки шар за шаром «закладають» пломбувальний матеріал, розрівнюють його, надають йому потрібної форми та «запікають» під дією ультрафіолетового світла.
  5. Затверділа фотопломбу шліфують для надання їй ідеальної форми. На цьому етапі використовується копіювальний папір. При змиканні зубів вона залишає на поверхні пломби слід, який точно вказує на місце, де знаходиться надлишок пломбувального матеріалу.
  6. Вже відшліфовану фотопломбу полірують і цим надають їй блиск. Це завершальний етап встановлення фотополімерної конструкції.

Фотополімерні Реставрації під мікроскопом

Фотополімерні Реставрації під мікроскопом

Для створення Реставрацій прямим методом, особливо у передній ділянці ми використовуємо мікроскоп, що дозволяє більш точно вкласти всі шари матеріалу і добре їх адаптувати, також за допомогою збільшення дуже зручно відображати мікро і макроструктуру, використовуючи спеціальні техніки моделювання.

Поширені запитання наших клієнтів

Відповімо на питання, що найчастіше задаються.


Пломба із світлотвердільного матеріалу використовується для заповнення каріозних порожнин, реставрації (нарощування) втраченої частини зуба. Її можна ставити як на передні, так і на жувальні коронки. За допомогою фотопломб виправляють розгорнутість зубів та усувають проміжки між коронками.

Чому темніє фотополімерна пломба?
отемнение фотополімеру може бути викликано вживанням продуктів, що фарбуються, а також курінням, яке сталося безпосередньо відразу після установки пломби. Також фотопломба могла потемніти через недостатню ізоляцію зуба від вологи під час її встановлення.

Коли можна пити та їсти?
споживати фарбу, що не барвить, можна вже через годину – півтори після постановки пломби. Прийом офарблювальних продуктів варто обмежувати у першу добу після встановлення фотополімерної конструкції.

Який термін служби пломби із фотополімеру?
У середньому фотопломба слугує 5-7 років. Все залежить від якості, використаного матеріалу та правильності проведення процедури встановлення пломби.

Фотополімерні реставрації – це один із найпопулярніших видів лікування карієсу протягом останніх 25-30 років. Фотополімер останні 15 років стали активно використовувати і як вініри, тобто навіть у складних естетичних випадках. За складом будь-який фотополімер, складається з полімеру та мінерального наповнювача. Фотополімери нового покоління мають у складі менше пластмаси, але вона все одно вона є і це проблема тому, що з часом вона дає усадку і пломба починає відшаровуватися або починається вторинний карієс. Також фотополімер згодом темніє так як пластмаса тягне на себе всі барвники, чого не скажеш про керамічному вінірі – він із кераміки, яка за складом максимально схожа на емаль зуба, ця кераміка не дає усадки і не темніє з часом, абсолютно біоенертні. Що дозволяє вінірам експлуатуватись дуже довго не втрачаючи натуральний, високоестетичний вигляд! Але фотополімер має свої плюси, за рахунок того, що він активується спеціальною фото-лампою, є можливість не поспішаючи підібрати колір, змоделювати будь-яку форму зуба, і активувати (полімеризацію) реставрацію прямо в роті. Це швидко та зручно пацієнтові.

Відгуки про лікарів клініки

Олег Важовський

Олег Важовський

Харків

Хороше ставлення, професійне лікування та нормальні ціни! Так тримати.