Протезування безметалевою керамікою

Безметалова кераміка – популярний вид протезування зубів, перевагою якого є висока естетичність. Протез має конструкцію з двох частин: каркас із оксиду цирконію або алюмінію та керамічний шар. Естетичність досягається з допомогою відсутності металевої основи.

У сучасному світі стоматології ми набагато менше стали використовувати металокерамічні коронки. Основну популярність нині займають коронки на основі оксиду цирконію, пресована кераміка за системою Е-Макс та польовошпатна кераміка на рефракторі – безметалова кераміка.

Перевага цих технологій – це естетика. За рахунок того що в цих конструкціях немає металевого ковпачка вони пропускають світло, як живий зуб – за рахунок цього можливо підібрати колір коронки, яка абсолютно не буде ні чим відрізнятися від зуба, що стоїть поруч. На металокераміці це іноді зробити практично неможливо. Плюс Керамічні вініри ми можемо робити тільки з чистої кераміки, при товщині 0.2-0.7 мм для металу там фізично немає місця і він нам не потрібен, якщо ми говоримо про вініри.

Протезування

Безметалева кераміка
Вініри, Коронки від 5000 грн. прескераміка E-Max Press “Ivoclar Vivadent”(Швейцарія)
від 8500 грн вініри для передніх зубів із високими естетичними вимогами.
10000 – люмініри з польовошпатної кераміки (дуже тонкі вініри 0,2-0,3мм)
Коронка цільноцирконева Pretaw 2650 грн., «ZirkonZahn” Швейцарія
Коронка керамічна на основі оксиду цирконію 3900 грн. Кераміка на основі Оксид Цирконію, “ZirkonZahn” Швейцарія
Протезування на імплантатах
Металокерамічна коронка на Цирконієвому ідивідуалі. абатменті на імплантаті від 5200 грн
Металокерамічна коронка на імплантаті від 3500 грн.

Довгий час у стоматології для встановлення протезів використовувалися лише конструкції із металевим каркасом. Такі коронки мають міцність, але для створення зовнішнього вигляду доводиться робити верхній шар кераміки товстішим. У цьому припинити використання основи не можна: керамічний шар без каркаса деформується, руйнується згодом. Оксид цирконію став вирішенням проблеми, дозволивши створювати безпечні та міцні, привабливі зовні конструкції. Раніше матеріал не використовувався через складність обробки, що стало простіше із застосуванням комп’ютерних технологій.

Відгуки клієнтів

Олена Баженова

Олена Баженова

27 років

На жаль, мої зуби з самого дитинства стали для мене великою проблемою… Постійно доводилося ходити лікарями, ставити пломби, лікувати їх і все це супроводжувалося неприємним болем. Тому ставлення до лікарів-стоматологів було м'яким. кажучи упереджене, тому що жоден не міг допомогти і кожен із них просто звинувачував у всьому погані гени, спадковість. У «Ларош» прийшла за порадою подруги. Перше знайомство було приємним (персонал дуже привітний ). Після відвідування цієї прекрасної клініки моє ставлення до стоматологів змінилося. Тут працюють справжнісінькі чарівники, які дійсно допомогли впоратися із «зубними» проблемами! Лікар Павло Вадимович пояснив, як правильно доглядати мої такі болючі зубками, як правильно харчуватися, щоб зуби не руйнувалися та були здоровими та красивими. Дякую, висококваліфікованому персоналу! Ви найкращі

 

Безметалова кераміка для зубних коронок

Вирізняють конструкцію коронки трьох видів:

 1. Каркас із цирконію – краще відновлює зруйновану основу, відрізняється високою міцністю, пропускає світло, по відтінку дуже близький до природного кольору зубної емалі.
 2. З оксиду або діоксиду цирконію також називаються цільноцирконієвими. З’явилися в арсеналі стоматологів близько 20 років тому, але встигли зміцнити позицію на ринку. Міцні, що застосовуються для обробки зубів попереду або жувальних різців, дозволяють приховувати всі наявні дефекти. Такі коронки захищають зубну тканину від постійного зношування.
 3. Порцелянові – також називаються цільнокерамічними. Відмінною рисою є висока жорсткість матеріалу, тому існує ризик деформації від тривалого навантаження. Коронки цього рекомендується встановлювати на передні зуби.
Безметалова кераміка для зубних коронок

Найчастіше в стоматології використовуються коронки з оксиду цирконію, що мають міцність та естетичність. Товщина стінки становить до 0,4 мм, матеріал виключає появу алергічної реакції. За рахунок технології виробництва вдається підібрати колір емалі, що унеможливлює ненатуральне походження.

Безметалева кераміка на каркасі

Безметалева кераміка на каркасі

Безметалова кераміка на основі оксиду цирконію підходить для реконструкції, відновлення, заміни переднього ряду зубів. Коронки виглядають природно, не виділяються серед реальних різців. Усі елементи виробляються індивідуально відповідно до фізіологічних особливостей ротової порожнини пацієнта. Завдяки відсутності металевих частин під яснами не з’являється темна смужка, непомітний матеріал каркасу.

Оксид цирконію є безбарвним кристалом, що володіє температурою плавлення вище 2500 про С. Матеріал не розчиняється у воді, кислотних, лужних розчинах, сумісний з тканинами ротової порожнини. Застосовується також створення мостоподібних протезів, штифтових вкладок, балок на імплантатах.

Метод виготовлення та обробки дозволяє досягти високої міцності коронки, що забезпечує термін служби понад 5-8 років. Невелика товщина каркаса дозволяє проводити установку без видалення нерва та звикнути до конструкції за кілька днів. Оксид цирконію – єдиний матеріал, здатний імітувати натуральний колір та фактуру зубної емалі. Коронка встановлюється на передні та жувальні різці, що не окислюється при використанні.

Коли призначають

Установкою представлених протезів займаються стоматологи, які пройшли спеціальне навчання. Показами до встановлення безметалової кераміки є:

 • відсутність лише одного або кількох зубів;
 • пошкодження, механічні дефекти одного різця чи цілого ряду;
 • непривабливий зовнішній вигляд передніх зубів;
 • необхідність відновлення чи реставрації;
 • необхідність вирівнювання всього зубного ряду.

Також відзначають високі вимоги пацієнта до заключного зовнішнього вигляду готової коронки, небажання вдаватися до ортодонтичного лікування . Це властиво співакам, акторам, іншим публічним особам, які дбають про свою посмішку. Коронки призначаються при сильному стиранні емалі, некаріозних ураженнях порожнини, що включають порушення розвитку тканин, флюороз, інші дефекти. Установка є актуальною при незадовільній формі зубів або стані старих коронок.

Протезування суворо забороняється при виявленні гострих хронічних захворювань, утворенні запальних процесів у ротовій порожнині. Якщо організм переніс захворювання, що знаходиться в ослабленому стані, то ставити коронки не рекомендується. Протипоказаннями для проведення робіт також є період вагітності та гостро виражений остеопороз.

Переваги безметалової конструкції

Висока вартість установки безметалевих коронок обумовлюється ціною матеріалу та складністю обробки. Вона виправдовується перевагами кераміки:

 • високий рівень естетичності – зовні матеріал схожий на натуральні зуби, спосіб обробки дозволяє зробити його ідентичним за кольором та фактурою;
 • щільне прилягання – між яснами і коронкою не залишається простору, немає сірих смуг, щілин та дірок;
 • довговічність – всі конструкції зберігають колір протягом тривалого часу, не випадають, не стираються;
 • амортизація – за рахунок коронки знижується навантаження на пародонт усієї щелепи, тому що при пережовуванні їжі матеріал м’яко амортизує;
 • гіпоалергенність – до складу входять лише безпечні компоненти, кераміка сумісна з усіма тканинами зуба та ясна, не викликає подразнення.

До матеріалу можна звикнути за 2-3 дні завдяки його легкості, м’якості, зручності. Для встановлення не потрібно сильно препарувати зуби, загоєння проходить швидко. Для догляду за безметалевими коронками не потрібно дорогих засобів, достатньо чистити зуби та порожнину рота як завжди. Після їди залишки їжі видаляються ниткою без ризику деформації конструкції.

Під коронки не проникають мікроорганізми та бактерії за рахунок точного прилягання до ясна. Це забезпечує здоров’я ротової порожнини, відсутність зараження, запалення. Матеріал відрізняється низьким рівнем теплопровідності, тому не відчувається біль після прийому гарячої та холодної їжі. У процесі пережовування немає гальванічного ефекту, відсутня ризик отримання травми.

Етапи проведення робіт під час виготовлення каркасу з оксиду цирконію.

Для встановлення безметалевих коронок на основі оксиду цирконію потрібно звернутися за консультацією до стоматолога. Перед проведенням операції лікар видаляє старі, більш непридатні пломби, здійснює лікування кожного зуба.

Протезування проводиться у кілька етапів:

 • обточування кожного зуба під товщину самої коронки;
 • знімаються попередні зліпки з обох щелеп;
 • виготовляються коронки із пластмасового матеріалу для тимчасового користування;
 • тимчасова конструкція закріплюється за допомогою цементного стоматологічного складу;
 • підбирається колір конструкції у тон до натурального відтінку.
Етапи проведення робіт під час виготовлення каркасу з оксиду цирконію.

Після цього у лабораторії виготовляється постійна конструкція. Технологія створення коронки з оксиду цирконію вважається складною, що виробляється в кілька етапів. Модель відполірованого обробленого зразка сканується спеціальним лазером, після чого здійснюється цифрове моделювання на комп’ютері. При цьому враховується усадка прототипу, що буде при випаленні.

Після моделювання інформація надходить на фрезерний верстат, призначений для виточування основи цільного блоку. Конструкція, що вийшла, випікається в печі під впливом високої температури, набуваючи міцності. Далі технік покриває коронку керамічною емаллю, що вийшла, і вона готова до установки. Завершальним етапом є приміряння та остаточна фіксація безметалової коронки з кераміки на постійний склад.

У процесі встановлення пацієнт не відчуває болю, за рахунок легкості конструкції немає необхідності сильної препарації ясен, що забезпечить швидке загоєння. Після реабілітаційного періоду та повного відновлення тканин протягом кількох днів відбувається перехід від легкої їжі до важкої. Керамічні коронки на основі оксиду цирконію виготовляються на білій основі, підсвічуються знизу, створюють ефект справжніх зубів та природну посмішку.

Відгуки про протезування безметалевою керамічною системою

Христина Астахова

Христина Астахова

34 роки

Сьогодні відвідала Вашу стоматологію. Залишилась задоволена. Відразу видно, що працюють професіонали. Лікування пройшло швидко, безболісно і в приємній обстановці. Раджу Вас усім своїм рідним, близьким, друзям та знайомим