Записи

Що включає професійне протезування зубів

Что включает в себя профессиональное протезирование зубов

Стоматологія в Харкові здатна надати безліч різних послуг та один із найбільш затребуваних напрямків роботи – проведення ортопедичних маніпуляцій. Ні для кого не є секретом, наскільки відповідальна робота стоматолога-ортопеда. Адже його помилки коштуватимуть пацієнтам особливо дорого у всіх сенсах цього слова. Тому перш ніж звернутися за послугою, варто дізнатися про протезування та імплантування якнайбільше. На щастя, зараз у вік інформації зробити це просто як ніколи.

Підготовка до протезування зубів

Наскільки успішно пройде протезування, залежить не тільки від професіоналізму спеціаліста стоматології у Харкові , а й від того, наскільки відповідально пацієнт підійшов до підготовки. Підготовка включає безліч нюансів, точний перелік яких змінюватиметься від особливостей процедури. Так підготовка може вимагати як протягом кількох днів, так і кілька місяців або навіть більше.

Фахівцю простіше працюватиме з підготовленими зубами і він зможе зосередитися на вирішенні свого професійного завдання.

Основні етапи підготовки

Підготовка до процедури поділяється на кілька обов’язкових етапів:

 • консультація;
 • діагностика;
 • терапія;
 • хірургічне втручання;
 • ортодонтичні маніпуляції.

Огляд та консультація

Візуальний огляд та консультація – стандартний початок співпраці з будь-яким лікарем. На цьому етапі фахівець і пацієнт знайомляться, лікар збере анамнез, що включає інформацію про скарги, протипоказання, супутні захворювання і так далі.

Діагностична підготовка

Візуальний огляд не завжди інформативний, тому перед будь-якою ортодонтичною маніпуляцією необхідно провести діагностику. Залежно від виду втручання, змінюватиметься перелік діагностичних процедур. Якщо йдеться про протезування одного зуба, необхідно зробити прицільний рентген знімок, для визначення стану зубного ряду в цілому буде потрібно ортопантомограма, а перед імплантування потрібно зробити МРТ. Залежно від стану зубів, м’яких тканин та кісток можуть знадобитися додаткові процедури, а отже, і додаткові діагностичні маніпуляції.

Терапевтична підготовка

А це вже цілий набір маніпуляцій спрямованих на підготовку зубів та зубного ряду загалом. Санація порожнини рота включає:

 1. Професійне чищення.
 2. Терапію тканин пародонту.
 3. Лікування карієсу та ускладнень, які він викликав.
 4. Препарування.
 5. Зняття зліпків.
 6. Створення часової конструкції.

Хірургічна підготовка

Досить часто однією терапевтичною підготовкою перед протезуванням не вийде. І пацієнту необхідно звернутися по допомогу до хірурга. Найчастіше перед протезуванням проводяться такі хірургічні втручання:

 • видалення – зубних одиниць, лікування яких вже неможливо і тканин ясна, що розрослися. Також необхідно усунути коріння малярів у разі кісти, періодонтиту, гранульоми та шиповидних виростів кісткової тканини або екстостів;
 • продовження терміну служби штучного протезу вимагатиме видалення ретинованих дистопованих зубів. Вони негативно впливають на стан зубного ряду.

Ортодонтична підготовка

Даний етап показаний пацієнтам, які мають проблеми з прикусом та розташуванням зубних одиниць. Ортодонтична підготовка необхідна, тому що без неї неможливо провести якісне протезування. Залежно від форми аномалії, фахівець може рекомендувати носіння брекет-системи, каппи трейнерів, вініри тощо. Тривалість носіння ортодонтичних елементів визначає спеціаліст. Що включає професійне протезування зубів