Металокерамічні коронки: ціна, фото, відгуки

З необхідністю протезування рано чи пізно стикається кожна людина, адже протягом часу або внаслідок хвороб та травм щелепний ряд руйнується та потребує відновлення шляхом встановлення штучних коронок.

З цієї статті Ви дізнаєтесь:

  • що являють собою металокерамічні коронки на зуби;
  • як відбувається виготовлення металокерамічних коронок;
  • як утворюється ціна і скільки коштує металокерамічна коронка;
  • металокераміка – відгуки пацієнтів стоматології Харкова.
Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки – оптимальний варіант при вирішенні протезування зубів, що дозволяє відновити щелепний ряд за допомогою міцного/естетичного/доступного за ціною матеріалу. Металокерамічні коронки отримали назву завдяки таким:

  1. Основа – литий металевий каркас (товщина 0,3-0,5 мм). Найчастіше конструкція виготовляється із спеціально створеного для стоматології кобальто-хромового або нікель-хромового сплавів. Можливе застосування і різних сплавів із дорогоцінних металів (із золота, платини, паладію та ін, у різних пропорціях).

Види металокерамічних коронок:
металокераміка на кобальто-хромовому сплаві металокераміка на золоті і т.п.

Застосування сполук металів на золоті має перевагу. Природний жовтий відтінок металу дає можливість досягти максимально природного відтінку штучних елементів щелепи. Особливо важливим є цей аспект при відновленні фронтальних елементів зубного ряду. Далі описано: скільки може коштувати коронку з металокераміки на з’єднанні з дорогоцінних металів.

 

  1. Облицювання каркасу керамічною масою.
    Покриття основи відбувається шляхом пошарового нанесення шарів кераміки та подальшого випалу виробу у спеціальній термокамері за температури 800 – 950 градусів. За дотримання описаного технологічного процесу формування та випалу коронки вдається отримати міцний хімічний зв’язок кераміки та металу.

Металокерамічні коронки: фото

Металокераміка на передні зуби: фото щелепного ряду пацієнтів до і після процедури відновлення посмішки дають можливість переконатися в тому, що за допомогою даного методу протезування лікарям-стоматологам вдається здійснити справжнє диво. Установка металокерамічних виробів дозволяє не тільки відтворити щелепний ряд, але й зберегти природну привабливість посмішки.

Коронки мають природний вигляд, не виділяються серед інших елементів ряду за відтінком та формою. Крім цього, протези досить міцні, що особливо важливо при відновленні передніх зубів, що піддаються високим щоденним навантаженням. Важливо знати, що поява з часом сколів керамічної маси не є серйозною проблемою. Керамічні коронки добре піддаються реставрації.

Металокерамічні коронки: фото

Переваги металокерамічних коронок

Металокерамічні коронки користуються широкою популярністю, як серед лікарів-стоматологів, так і серед їх пацієнтів. Адже цей вид протезів має суттєві переваги, а саме:

  1. Міцність та довговічність. Цілісний каркас з металу гарантує конструкції надійність: керамічна маса стійка до стирання, біологічного впливу. При виникненні дефектів існує можливість ремонту сколів кераміки прямо в ротовій порожнині.
  2. Висока естетичність. Акуратно виготовлені висококваліфікованим фахівцем коронки матимуть чудові естетичні якості, повністю відповідаючи виду природних зубів. Протези з металокераміки гармонійно виглядають у ротовій порожнині, не викликаючи уваги оточуючих.

Недоліки металокерамічних коронок

Приймаючи рішення про встановлення металокерамічних конструкцій, важливо знати, що даний вид протезування має низку недоліків, а саме:

  1. Зішліфування великого об’єму тканин зуба. Ця міра обумовлена товщиною стінок елемента щелепного ряду. Як правило, спилювання тканин проводиться на глибину до 2 мм із кожного боку зуби. Саме тому досить часто за необхідності відновлення передніх зубів, стоматологи рекомендують віддати перевагу вінірам. У разі відновлення жувальних зубів можна скористатися спеціальними вкладками. Однак це рішення доречне далеко не у всіх випадках.
  2. Депульпування зубів. Необхідність депульпування пояснюється поширенням карієсу. Також ураження нерва може виникнути в процесі сошліфування твердих тканин природного зуба (можливий термічний опік пульпи зуба), а перші ознаки загибелі нерва та запалення пульпи виникнуть вже після завершення протезування (після фіксації коронки), що вимагатиме демонтажу конструкції, проведення передбаченого лікування, та необхідності повторного протезування. З метою попередження термічного опіку пульпи, а також запобігання можливим ускладненням і непередбаченим наслідкам, видалення нерва проводиться на етапі підготовки до протезування. Збереження нерва можливе при відновленні великих корінних зубів, будова яких відрізняється великим обсягом твердих тканин (емалі та дентину). Усі професіонали одностайні на думці: бажано залишати зуби під коронками живими, адже тільки так вони збережуть природну міцність та довговічність.

Як відбувається процес протезування

Протезування – трудомісткий процес, який у кілька етапів. Обов’язковою умовою для протезування є діагностика ротової порожнини та виконання рентгенівського знімка. Даний вид обстеження дозволяє виявити: запальні зміни у верхівки зуба кореня (пролікувати які необхідно невідкладно) та стан раніше запломбованих кореневих каналів. При низькій якості пломбування проводиться повторна обробка каналів.

Терапевтична підготовка зуба

На стадії діагностики лікар може бути прийнято рішення про необхідність депульпування зуба (видалення нерва). В даному випадку проводиться вилучення ураженого нерва, виконуються процедури ліквідації запального процесу і проводиться пломбування кореневих каналів. Якщо ж зуб живий і не вимагає видалення нерва, лікар визначає наявність карієсу та оцінює якість пломбування виконаного раніше. При необхідності проводиться додатковий курс лікування карієсу однокореневих передніх зубів із застосуванням високоякісного пломбувального матеріалу.

Металева вкладка (штифт) встановлюється у багатокореневих жувальних зубах, коли коронка зуба зруйнована більш ніж на ½. Культову вкладку під коронку ставлять у тому, щоб знизити навантаження на коронкову частину зуба. Ця процедура вимагає попереднього депульпування зуба.

Етапи протезування

Першим етапом протезування є сошліфування твердих тканин до утворення кукси. Далі виконується високоякісний зліпок, яким виготовлятиметься виріб у зуботехнічній лабораторії. На період виготовлення металокерамічних коронок утворюються тимчасові пластмасові коронки. Ці вироби виготовляються для того, щоб захистити обточені зуби, зберегти естетику посмішки та якість життя пацієнта.

Металокерамічні коронки: фото етапів протезування

Металокерамічна корона: ціна

Вже на першому консультаційному відвідуванні всі без винятку клієнти ставлять важливе питання: скільки коштує коронка з металокераміки та як довго триватиме відновлення зубного ряду? Вартість металокерамічної коронки з кераміки залежить від ряду факторів:

  • виробник матеріалів (найвища ціна матеріалів німецького та японського виробника, як приклад фірма IPS);
  • матеріал каркасу (золото, платина, кобальто-хромовий сплав та ін.);
  • складність робіт (ступінь руйнування зуба, наявність супутніх стоматологічних захворювань).

Металокераміка – найкраще вирішення стоматологічних проблем, доступне кожному. Вартість протезів є компромісною (обґрунтовано високу вартість коронки із металокераміки на золото-палладієвому каркасі). Існує хибна думка про те, що даний вид імплантів найдорожчий, ціна послуги на порядок нижча, ніж вартість встановлення альтернативних безметалових конструкцій.

Металокераміка
Коронка цільнолита 2000 грн.
Металокераміка Noritake Японія (1 коронка) від 3000 грн
Знімне протезування
Бюгель на кламерах від 8600 грн.
Бюгель на замкових кріпленнях “Bredent” від 10000 грн.
Нейлоновий протез знімний 7500 грн.
Пластинковий знімний протез від 3800 грн.
Безметалева кераміка
Вініри, Коронки 10000 грн. прескераміка E-Max Press “Ivoclar Vivadent”(Швейцарія) 10000 грн вініри для передніх зубів із високими естетичними вимогами. 10000 – люмініри з польовошпатної кераміки (дуже тонкі вініри 0,2-0,3мм)
Коронка цільноцирконева Pretaw 4500 грн., “ZirkonZahn”
Коронка циркониевая Zirc Cad Prime Ivoclar 6500-8000 грн.
Коронка циркониевая с облицовкой от 7000-10000 грн.
Протезування на імплантатах
Цирконієва коронка на Цирконієвому ідивідуалі. абатменті на імплантаті 13000
Коронка з керамічним облицюванням на основі оксиду цирконію на цирконієвому ідивідуалі. абатменті на імплантаті від 15000 грн.
Коронка Е-Мах на цирконієвому ідівідуалі. абатменті на імплантаті від 15000 грн.

Металокерамічні коронки: відгуки

Позитивні відгуки пацієнтів формуються такими факторами:

  • Якісне виконання підготовчих робіт перед встановленням коронок (часта проблема, з якою зустрічаються клієнти клінік – це погано запломбовані кореневі канали). Наявність запального процесу призводить до виникнення болю та необхідності зняття коронки, подальшого лікування та повторної установки конструкції. В окремих випадках потрібне видалення зуба. Також неправильна підготовка зуба до протезування може спричинити такі наслідки, як відлам коронки від кореня зуба.
  • Професіоналізм протезиста. Багато в чому якість та довговічність коронки залежить від того, як лікар відпрепарував зуби та зняв зліпки зубів. Порушення порядку обточування та зняття зліпків загрожує виготовленням протеза неправильної форми та розмірів, що призведе до нещільного прилягання виробу до зуба або вкладки. Це не тільки спричинить наявність дискомфортних відчуттів у пацієнта, а й призведе до гниття тканин зуба під коронкою (внаслідок попадання слини, мікрочастинок їжі та мікроорганізмів).
  • Досвід зубної техніки. Використовуючи як основу раніше виготовлені зліпки, зубний технік виготовляє протез. Першим етапом роботи є виконання гіпсового макета, яким відбувається створення металокерамічних коронок. Від професіоналізму фахівця залежить якість виробів, їх форма, відтінок та прозорість.

Висновок. Якщо на кожному етапі протезування співробітники стоматології виявили відповідальність та професіоналізм, пацієнт 100% залишиться задоволеним. Тому до вибору клініки для подальшого протезування

Відгуки вдячних клієнтів

Кирило Нікітін

Кирило Нікітін

Харків
Ларош відвідую не перший раз (зуби у мене не дуже, тому доводиться нерідко ходити до стоматологам). Лікував і карієс, і протез вставляв. Завжди все на висоті . Лікар ввічливий, грамотний. Все докладно розповідає. Можна завжди зателефонувати, якщо щось непокоїть. Якщо хтось запитує про стоматологію, то завжди раджу Ларош. У мене до Вас уже вся родина та купа знайомих ходить. Всі задоволені.

Які є альтернативи металокерамічних коронок

Багато пацієнтів цікавляться тим, які є альтернативи металокерамічних коронок. Клієнтів клінік цікавить якість аналогів, їх вартість, особливості встановлення та естетичність. Сьогодні сучасна стоматологія пропонує широкий асортимент знімних та незнімних протезів, різних за структурою, методом фіксації та ціною. Вибір протезу здійснюється на основі рекомендацій лікаря-стоматолога та особистих переваг пацієнта.

Коли потрібне протезування жувальних зубів

Якщо ви зіткнулися з необхідністю відновлення жувальних зубів, можливе виготовлення суцільнолитих металевих коронок. Даний вид виробів найбільш міцний, при цьому значно дешевше керамічних коронок. Однак ціліснолиті металеві протези мають неестетичний зовнішній вигляд: виглядають як добре полірована сталь (іноді з напиленням під золото). Найчастіше рішення про встановлення такого протезу приймається за необхідності протезування 6-7-8 жувального зуба. Іноді виконують комбінований варіант моста: зуби, які видно у лінії посмішки (міст від 5-го до 7-го зуба) виконують з металокераміки (металеві каркаси облицьовані керамікою), а останні елементи зубного ряду з литої коронки з металу без облицювання керамікою. Заміна металокерамічної коронки на литу забезпечує суттєву економію.

Коли потрібне протезування передніх зубів

Альтернативою металокерамічного протезування при відновленні передніх зубів є безметалова кераміка з порцеляни. Найбільш затребуваним матеріалом у сучасному протезуванні при виготовленні безметалових коронок визнано діоксид цирконію. За міцністю даний матеріал не поступається металу, при цьому має високі показники естетичності. Коронка повністю передає колір натурального зуба, протези ідеально вписуються в лінію посмішки та ні чим не відрізняються від живих зубів. Крім цього, цей вид протезів характеризується довговічністю та тривалим збереженням усіх естетичних якостей: коронка не темніє, не змінює відтінок і не втрачає блиску.

Особливі випадки

Встановлення металокерамічних протезів показано не всім пацієнтам. Лікарями стоматологами визначено низку особливих випадків, які є протипоказанням до встановлення конструкції:

  1. Тяжка форма пародонтозу.
  2. Кінцеві дефекти у бічних зонах щелепних дуг.
  3. Жива пульпа у пацієнтів віком до 20 років.
  4. Аномалії прикусу з глибоким різцевим перекриттям.
  5. Серйозні дефекти зубного ряду, що вимагають встановлення великої кількості протезів (виникає ризик відколу керамічного облицювання).
  6. Невеликі розміри різців.
  7. Парафункція жувальних м’язів.
  8. Недостатня висота коронок живих зубів.
  9. Патологічна стирання емалі.
  10. Блокуючий, прогнатичний та прогенічний прикус.

Багато з вищезазначених протипоказань є відносними. При належній стоматологічній та ортодонтичній підготовці можна створити всі умови для встановлення металокерамічних протезів, відновлення зубного ряду та естетики посмішки.