Професійне протезування зубів у Харкові

Протезування зубів – це один із важливих розділів сучасної стоматологічної ортопедії, що займається відновленням відсутніх елементів зубного ряду. Протезування визнано єдиним способом відтворення втраченого зубного елемента та швидкого відновлення естетичності посмішки загалом. Багато хто не знає, що втрата зуба позначається на здоров’ї його «сусідів», вони починають відчувати підвищене навантаження при жуванні, може відбутися їх зміщення та деформація (швидше стирання). В цілому все це може вплинути на стан шлунково-кишкового тракту та значно погіршити його роботу, оскільки переживання їжі буде не достатнім. Тому з такою проблемою, як випадання або видалення зуба, потрібно не жартувати, а швидко вживати заходів щодо його заміни.

За відсутності однієї і більше коронок рекомендується встановити «міст», який є протезом мостоподібної незнімної конструкції з наявністю двох коронок і ряду штучних зубів між ними. Або імплант, який потім встановлюється коронка, перевагу перед мостовидным протезом, що треба обточувати сусідні зуби під опорні коронки. Ігнорування відсутності зубів може стати причиною:

  • неповноцінного пережовування їжі;
  • порушення травлення;
  • стирання емалі та сколів;
  • усунення зубного ряду;
  • порушення прикусу;
  • рухливості коронки;
  • хвороби ясен;
  • синдрому СНЩС (дисфункція скроневого та нижньощелепного суглоба) тощо;

Мікропротезування – один з нових напрямків стоматології, який націлений на розробку способів збереження сильно пошкоджених зубів, відновлення їх робочого стану та вдосконалення зовнішнього вигляду. Воно дозволяє при проведенні процедур протезування максимально знизити стоматологічну дію на здорові сусідні опорні коронки.

Даною та іншими сучасними протезуючими методиками займаються багато стоматології у Харкові та Києві. Їхнє проведення потребує кількох відвідувань, оскільки протезування вимагає попередньої підготовки ротової порожнини до роботи. Необхідне очищення зубів від карієсу, нальоту та каменю.

Процес підготовки відбувається у кілька етапів:

  1. Огляд терапевтом ротової порожнини.
  2. Лікування зубів (карієс, чищення каменів та нальоту).
  3. Хірургічне приготування для встановлення протезу.
  4. Виготовлення матеріалу (за допомогою відбитка готується індивідуальна форма та певний колір конструкцій).
  5. Прикладка та встановлення готових конструкцій.

Кому потрібне протезування

Відсутність однієї або більше коронок з часом призводить до деформації жувального апарату та ротової порожнини. Протезування актуальне практично у будь-якому віці. Наприклад, втрата зубів у дитячі роки може стати причиною деформації та усунення зубного ряду, що тягне за собою порушення дикції та прикусу у дитини. Тому для виключення деформацій надалі дітям рекомендується встановлення протеза виконаного з пластмасового матеріалу терміном на один рік, адже дитяча щелепа зростає. Установка протезу для людей похилого віку рекомендується з метою поліпшення якості життя (відновлення мовної і жувальної функції, усунення дискомфорту в порожнині рота, виключення подальшого руйнування суглобів і збереження коронок, що залишилися). Протезування також застосовується людьми різного віку з метою естетичного покращення зовнішньої форми коронок.

Кому потрібне протезування
Кому потрібне протезування

Протезування рекомендовано за показань:

  • патологічної стирання зубів (усувається при протезуванні коронками та вінірами);
  • значного пошкодження зубів (відновлюється за допомогою мікропротезування коронками, накладками та керамічними вкладками);
  • повного пошкодження зуба (за наявності кореня відновлюють за допомогою коронки та внутрішньоканального штифта);
  • при адентії – позбавлення всіх зубів (застосовується знімний вигляд та незнімний вид протезування чи імплантація);
  • при різних ушкодженнях (використовують усі види протезування).

Методи протезування зубів

  • Мікропротезування. Реставрація частково втрачених частин зуба, відтворення естетичного зовнішнього вигляду, зруйнованих частин коронки за допомогою внутрішніх накладок та вінірів;
  • Знімне протезування. Один з найпоширеніших видів конструкцій (використовується пластинчастий або складніший бюгельний протез). Популярність обумовлюється хорошим співвідношенням вартості, якості та естетичності;
  • Незнімне протезування. За допомогою незнімного методу йде відновлення жувальних та опорних функцій та привабливого вигляду, відновлення частково пошкоджених коронок проводиться ефективно та недорого;
  • Бюгельне. Є альтернативою знімних протезів, що встановлюється за допомогою дугоподібної конструкції. Має високий рівень фіксування зубного ряду та естетичності, оскільки малопомітний;
  • Металокераміка. Міцний та естетичний вигляд відтворення зубів. В основному, це незнімний варіант протезування, який має недолік – необхідність сточування значної частини зуба;
  • Містоподібний протез. Конструкція, що широко використовується. Складається з одного або ряду штучних коронок, які кріпляться до сусідніх природних коронок за допомогою фіксуючих матеріалів (пластин, вкладок, коронок).

Метод протезування підбирається індивідуально для кожної людини, виходячи з присутніх проблем та бажаного ефекту.

Незнімне протезування

Незнімне протезування зубів відноситься до групи протезів, які відрізняються різноманітним складом матеріалів та технологіями виготовлення та встановлення. Перевага незнімної структури протезування у постійній фіксованості зубів у ротовій порожнині, без доставлення дискомфорту та довгого звикання. Види незнімних конструкцій:

  • Встановлення мостоподібних протезів. Мостоподібний протез – конструкція, що складається з одного або ряду штучних коронок, заміняючи відсутні зуби, кріпиться до сусідніх натуральних коронок. Фіксується за допомогою вкладок, коронок та пластин. У процесі жування навантаження падає на опорні зуби;
  • Встановлення вкладок. Вкладки – вид мікропротезування, видалення вад не вимагає великої кількості пломбувального матеріалу. Мікро вставки мають гарну міцність, естетичний вигляд та схожість із природною емаллю;
  • Встановлення вінірів. Вирішує функціональні та естетичні проблеми верхнього та нижнього ряду щелепи. Керамічні пластини надійно фіксуються, надаючи косметичного ефекту;
  • Встановлення зубних коронок. Коронка фіксується цементом та повністю приховує зуб, точно повторюючи його форму;
  • Встановлення адгезивних мостових протезів. Перевагою адгезивних мостів є мінімальне травмування емалі. При процедурі дентин не торкається, і немає потреби в обточуванні коронок.

Протезування на імплантатах

Заміна зуба імплантатом. Використовується при втраті одного зуба, не торкаючись у процесі встановлення сусідніх коронок. Імплантація – це вирішення проблеми відсутності опори протеза. Процес здійснюється надяганням протеза на штучний корінь. Це оперативне втручання, при якому імплантат, накручений на титановий шуруп, вживлюється в кістку. Така конструкція слугує близько двадцяти п’яти років.

На імплантатах можливе незнімне протезування, при якому штучна коронка фіксується до імпланту спеціальним гвинтом і в такому разі пацієнт відчуває такий штучний зуб, як свій.

Протезування на імплантатах
Протезування на імплантатах

Також можливе виготовлення знімних протезів на імплантатах, протези виготовляють, в основному, при втраті всіх зубів, наприклад, на нижній щелепі. У такому разі встановлюють 2 або 4 імплантати зі спеціальними матрицями-локаторами, за допомогою яких протез ніби замикається на гумових втулках. Однак сучасна імплантація при установці 5-6 імплантів дозволяє виготовити та зафіксувати на спеціальних гвинтах мульти юнітів протез, який буде незнімний і пацієнтові не потрібно його буде знімати це набагато зручніше пацієнтові та підвищує його якість життя.

Знімне протезування

До ряду знімних видів протезування належать пластинчасті, бюгельні та гнучкі нейлонові протези. Дугоподібні бюгельні протези кріпляться за допомогою гачків чи замків. Вони мають низку переваг:

  • не вимагає обточування коронки;
  • протезна конструкція легка і мало відчутна;
  • підлягає легкому вийманню;
  • для гігієни (промивається водою).

Нейлонові знімні протези вважаються міцною та гнучкою конструкцією та цілком легкі для звикання. При певних показаннях слід віддати перевагу бюгельному протезу, він гарантує високий рівень естетики та ефективності роботи жувального апарату. Знімні зубні протези важливо знімати в регулярному порядку і дотримуватись рекомендованого гігієнічного догляду.

Знімне протезування

Ціни на протезування у Харкові

У Харкові є безліч варіантів ортопедичного відновлення зубів. Вартість послуги встановлення протезів обумовлена кількома чинниками: вид протезування, матеріалу, клініки тощо. буд. Одним із дорогих видів ортопедичних стоматпослуг вважається універсальна імплантація коронок, яка служить максимально довго – до двадцяти п’яти років. Сучасна стоматологія відтворює ідентичні натуральним зубам штучні конструкції.

Протезування усуне ряд різних проблем ротової порожнини та полегшить життя у будь-якому віці. Відтворення конструкцій ротової порожнини, зняття відбитка, фіксація коронки та інші види послуг у Харкові можливі за доступною вартістю. А це означає – мати привабливу посмішку просто і можливо в будь-якому віці!

Металокераміка
Коронка цільнолита 2000 грн.
Металокераміка Noritake Японія (1 коронка) від 3000 грн
Знімне протезування
Бюгель на кламерах від 8600 грн.
Бюгель на замкових кріпленнях “Bredent” від 10000 грн.
Нейлоновий протез знімний 7500 грн.
Пластинковий знімний протез від 3800 грн.
Безметалева кераміка
Вініри, Коронки 10000 грн. прескераміка E-Max Press “Ivoclar Vivadent”(Швейцарія) 10000 грн вініри для передніх зубів із високими естетичними вимогами. 10000 – люмініри з польовошпатної кераміки (дуже тонкі вініри 0,2-0,3мм)
Коронка цільноцирконева Pretaw 4500 грн., “ZirkonZahn”
Коронка циркониевая Zirc Cad Prime Ivoclar 6500-8000 грн.
Коронка циркониевая с облицовкой от 7000-10000 грн.
Протезування на імплантатах
Цирконієва коронка на Цирконієвому ідивідуалі. абатменті на імплантаті 13000
Коронка з керамічним облицюванням на основі оксиду цирконію на цирконієвому ідивідуалі. абатменті на імплантаті від 15000 грн.
Коронка Е-Мах на цирконієвому ідівідуалі. абатменті на імплантаті від 15000 грн.